PRESIDENT AND SECRETARY SINCE 1951

Year President's Hon. Secretary's
1951-52 Shri I S Nanjiani Shri C. Vishwanath Rao
1956-57 Shri I S Nanjiani Shri M W Mandpe
1957-58 Shri I S Nanjiani Shri M W Mandpe
1960-61 Shri I S Nanjiani Shri M W Mandpe
1961-62 Shri I S Nanjiani Shri M W Mandpe
1964-65 Shri Jamnadas Daga Shri Suresh Sahu
1966-67 Shri Jamnadas Daga Shri Suresh Sahu
1971-72 Shri N K P Salve Shri T R Goenka
1972-73 Shri N K P Salve Shri D S Godbole
1973-74 Shri N K P Salve Shri D S Godbole
1974-75 Shri N K P Salve SHRI G K KELKAR
1975-76 Shri N K P Salve SHRI G K KELKAR
1976-77 Shri N K P Salve SHRI G K KELKAR
1977-78 Shri N K P Salve SHRI G K KELKAR
1978-79 Shri N K P Salve SHRI R V DHANWATEY
1979-80 SHRI D S PANDITJI SHRI G K KELKAR
1980-81 SHRI D S PANDITJI SHRI G K KELKAR
1981-82 SHRI D S PANDITJI SHRI G K KELKAR
1982-84 SHRI D S PANDITJI SHRI R V DHANWATEY
1984 – 85 SHRI V R MANOHAR SHRI R V DHANWATEY
1985 – 86
SHRI V R MANOHAR
SHRI R V DHANWATEY – UPTO (24.08.1985)
SHRI J K JATHAR – FROM (25.08.1985)
1986 – 87 SHRI D S PANDITJI SHRI J K JATHAR
1987 – 88
SHRI D S PANDITJI SHRI J K JATHAR
SHRI V R MANOHAR – FROM (26.06.1988) SHRI A G BHAGWAT – FROM 26.06.1988
1988 – 89 & 1989 – 90
SHRI V R MANOHAR
SHRI A G BHAGWAT 1988 - 89
SHRI V P MUDLIAR – 1989 – 90
1990 – 91 to 1996 – 97
SHRI P R MUNDLE
SHRI V P MUDLIAR – 1990 – 91
SHRI G K KELKAR – 1991 – 97
1997 – 98 & 1998 – 99 SHRI S V MANOHAR SHRI G K KELKAR
1999 – 2000 & 2000 – 01
SHRI G K KELKAR
SHRI S P DESHPANDE – 1999 – 2000
SHRI R C MADKHOLKAR –
(FROM 13/07/2000 To 15/03/2001)
2001 – 02 to 2008 – 09 SHRI S V MANOHAR SHRI W D CHITALEY
2009 – 10 & 2010 – 11
SHRI S D DABIR
SHRI M N DORAIRAJAN – UPTO 06.10.2009
SHRI P R DIXIT – (FROM 07.10.2009 – 2011)
2011 – 12 to 2014 – 2015 SHRI P R DIXIT SHRI W D CHITALEY
2015-2016 SHRI P R DIXIT (FROM 01.08.2015 TO 13.11.2016) SHRI D W DAMLE (FROM 01.08.2015 TO 13.11.2016)
NOV.'2016-DEC.'2018 SHRI ANAND JAISWAL SHRI B S BHATTI
JAN.'2019-DEC.'2021 SHRI ANAND JAISWAL SHRI PARIMAL VAIDYA